uvodubytovaniegastrookoliefotogaleriakontakt

OKOLIE HOTELA

Bohatá história mesta Nitra je zárukou atraktívnych výletov pookolitých pamiatkach. Priamo z hotela sa naskytá prekrásny výhľad nadominantu mesta, nitriansky hrad. V jeho podhradí sa nachádza množstvo unikátnych architektonických stavieb, ktoré prešli v posledných rokoch rekonštrukciou. Nemenej zaujímavou je stará diecézna knižnica v budove Kňažského seminára. Za históriou netreba ísť od hotela ďaleko. Len pár metrov od jeho vchodu je zastávka výhliadkového vláčika,kde sa v spoločnosti sprievodcu dozviete o Nitre viac.

Tích, ktorí majú bližšie ku kultúre určite poteší stánok susediaceho Divadla Andreja Bagaras pestrou paletou divadelných hier rozličných žánrov. Milovníkov hudby čakajú koncerty v novozrekonštruovanej akusticky unikátnej židovskej synagóge.

Svoj voľný čas však môžete venovať ajpohybovým aktivitám, ktorých je v okolí hotela neúrekom. Hneď vedľa sa nachádza krytý mestský kúpeľ. V teplých letných mesiacoch je v prevádzke zmodernizované kúpalisko pod hradnými múrmi, ktoré je súčasťou veľkého mestského parku s množstvom atrakcií nie len pre deti.